یادداشت 3 بهمن 1395

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چند روز از حادثه ساختمان پلاسکو گذشته و هنوز خبرهای مربوط به آوار برداری در صدر اخبار قرار داره. هنوز از سرنوشت حدود 25 نفری که به نظر میرسه زیر آوار محبوس هستند (16 آتش نشان و 9 نفر متفرقه که گفته نشده چه کسانی هستند) اطلاعی در دست نیست هر چند شواهد و قراین احتمال زنده موندن اونها رو بسیار کم و ضعیف کرده.

 

در این حادثه فقط یک ساختمان 15 طبقه فرو ریخت و الان روزهاست که نیروهای امدادی در حال کار و تلاش بی وقفه هستند. وقتی به این نکته توجه کنیم که ایران در یکی از مناطق پر حادثه جهان (از نظر اقیمی) واقع شده و نیز کلا شهر تهران بر روی چند گسل بزرگ و خطرناک بنا شده که زمان شکسته شدن احتمالی این گسلها معلوم نیست ولی احتمال بروز زلزله ی شدید در تهران وجود داره ، اون موقع پی خواهیم برد که در صورت بروز یه فاجعه ی بزرگ طبیعی ، آمادگی ما برای امدادرسانی گسترده خیلی خیلی محدود است. بنابراین علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد. توجه بیش از پیش به استانداردهای ساخت و ساز و نیز اجرای الزامی و دقیق ضوابط ایمنی میتونه کمک کنه تا اگر خدای ناکرده حادثه ی بزرگ روی داد ، تلفات و خسارات احتمالی کمتر و کار امدادرسانی سریعتر بشه.

 

از چهارشنبه شب مصرف آنتی بیوتیک قوی رو آغاز کردم و به همین خاطر ضعف عمومی زیادی دارم. چندین روز است که نتونستم حتی یه پیاده روی ساده برم. امیدوارم شرایط بهتر بشه تا دوباره تحرک جسمی رو اغاز کنم. دلم برای دیدن دوستان و قدم زدن در کوه تنگ شده...

 

رئیس جمهور جدید امریکا در اولین سخنرانی که بعد از مراسم تحلیف بجا آورد اقتصاد مقاومتی رو بسیار ساده در دو جمله بیان کرد. ترامپ خطاب به مردم امریکا گفت: امریکایی بخرید و امریکایی استخدام کنید.... به همین سادگی.

 

بعد از حادثه ساختمان پلاسکو چند پویش مردمی در فضای مردمی ایجاد شده که قابل توجه است. یکی پویش مردمی بزرگداشت چهارشنبه سوری بدون استفاده از مواد محترقه و آتش زا (در راستای کاهش ماموریتهای امدادی آتش نشانان) و دیگری که خیلی مهمتر است خرید پوشاک ایرانی در آخر سال (برای حمایت از تولید کنندگانی که در حادثه ساختمان پلاسکو آسیب اقتصادی شدیدی خوردند).

 

خانواده ما بطور معمول در چهارشنبه سوری از مواد محترقه (که بیشترش از خارج وارد میشه) استفاده نمیکنه و صرفا" به روش کردن آتشی مختصر در اجاق برای درست کردن چای بسنده میکنیم. اما در مورد خرید پوشاک امسال تلاش خواهیم کرد تا فقط پوشاک تولید ایران بخریم (البته تا بحال هم همنطور بوده و شاید کل خرید پوشاک خارجی ما در طی 10 سال گذشته به خرید چند تا تی شرت خلاصه شده باشه). کفشهای مورد استفاده ما هم تماما" کار تبریز و اصفهان و تهران است (حتی کفشهای ورزشی)

...
نویسنده : بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 14 بهمن 1395 ساعت: 1:01