یادداشت اولین دقایق بامداد 19 بهمن 1395

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

بعد از ظهر امروز و پس از صرف نهار ، احتمالا" بخاطر یکی از موادی که در غذام بود دچار سرفه های بسیار شدید و پیوسته ای شدم که در طی این مدت بیماری و نقاهت سابقه نداشت. این سرفه ها بقدری شدید بود که باعث شد تمام عضلات ناحیه ی شکمم منقبض و دردناک بشه و همچنین فشار زیادی رو به رگهای سرم وارد کرد طوریکه سردرد برام به همراه داشت. حدود 30 دقیقه این وضعیت ادامه داشت و نوشیدن آب هم بی فایده بود. بعد هم بطور ناگهانی همه چیز تموم شد و تونستم استراحت کنم.

 

امشب دقایق زیادی رو صرف گوش کردن به موسیقی محلی مازندرانی کردم. موسیقی سنتی ایران هم مثل غزل ایران عمدتا" در وصف معشوق و بیان حال عاشق است و به همین خاطر کمی تا قسمتی غمناکه اما من وقتی این موسیقی رو میشنوم غمگین نمیشم بلکه یه آرامش خیلی خاص و ویژه برام ایجاد میشه. ترکیب لحن خواننده ، نوای نی و صدای کمانچه در کنار معانی لطیف و عاشقانه ی این آهنگها رو بسیار میپسندم.

 

در این شبها دو برنامه رو از تلویزیونی بصورت خانوادگی نگاه میکنیم ؛ ابتدا بازپخش سریال پایتخت از شبکه اصفهان و سپس مستند در برابر طوفان از شبکه مستند. طنز بکار رفته در سریال پایتخت ساده و زیباست و خیلی راحت میتونه خنده رو به چهره ی بیننده بنشونه. مستند در برابر طوفان هم بصورت کاملا" متفاوت با برنامه های مشابه ، به دلایل وقوع انقلاب پرداخته. استفاده از فیلمهای متعدد از سخنرانیهای محمدرضا پهلوی و دیگر سران رژیم سابق و نیز سخنرانیهای امام راحل در سالهای دهه 40 در این مستند کمک زیادی میکنه تا بهتر با شرایط حکومت سابق آشنا بشیم.

 

امسال نمیدونم آیا میتونم صعود زمستانه ی بهمن ماه رو داشته باشم یا نه؟ قرار گرفتن در محیط بسیار سرد برام مناسب نیست و از طرف دیگه نمیخوام چنین فرصتی رو از دست بدم. اگر همه چیز مناسب باشه شاید پنج شنبه برای صعود اقدام کنم. باید ببینم شرایط چطوری پیش میره. پیش بینی شده پنج شنبه سرعت وزش باد در قله کرکس حدود 20 کیلومتر در ساعت باشه که باعث احساس سرمای 16 درجه زیر صفر خواهد شد. درجه حرارت پناهگاه کرکس هم حدود 2 درجه زیر صفر است.

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : يکشنبه 24 بهمن 1395 ساعت: 0:22

close
تبلیغات در اینترنت