یادداشت 20 اسفند 1395

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

بعد از ظهر پنج شنبه پس از حضور در یک جلسه اداری فوق العاده که حدود 3 ساعت بطول انجامید به همراه یکی از همکارانم سری به گلخانه کاکتوس یکی از دوستان گرامی زدیم. میخواستم چند پایه کاکتوس بگیرم تا روز جمعه پیوند زدن کاکتوس رو تمرین کنم. وقتی قصدم رو متوجه شدند گفتند نیازی نیست تا فردا صبر کنی. همین الان دست بکار شو.

 

کارگران و متصدیان گلخانه در حال پیوند زدن کاکتوس بودند. به همراه همکارم جای اونها نشستیم و با راهنمایی دوستمون چند پیوند زدیم تا با اصول و روش اینکار آشنا بشیم. لطف کردند و تعدادی از این پیوندها رو به ما هدیه دادند.

 

دیروز علاوه بر پایه کاکتوس ، حدود 24 کاکتوس کوچک نیز تهیه کردم ؛ کاکتوسهایی که انشاءالله اگه خوب نگهداری بشن تماما" گل خواهند داد. اصولا" از کاکتوسهایی که فقط تیخ دارند خوشم نمیاد. گروهی از کاکتوسها گلهای بسیار زیبایی دارند (از جمله کاکتوسهایی که دیروز خریدم). انشاءالله با باز شدن گلهای این کاکتوسهای جدید ، عکس اونها رو در همین کلبه درویشی قرار میدم.

 

امروز جمعه میزبان خانواده یکی از دوستان قدیمی بودیم و توی خونه دست بکار پیوند و قلمه زدن کاکتوس شدیم. شاید سال آینده اینکار رو توسعه داده و بخش بیشتری از گلخانه ی کوچک حیاط رو به پرورش و تکثیر کاکتوس اختصاص بدیم.

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : شنبه 21 اسفند 1395 ساعت: 21:52

close
تبلیغات در اینترنت