یادداشت 24 دی 1395 - خبش رو میخوام!!

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

امروز از فرصت تعطیلی آخر هفته استفاده کردیم و پیش از ظهر رفتیم تعاونی کارمندان اداره برای خرید برخی مواد غذایی مورد نیاز. وقتی سفارش خرید گوشت رو دادم و منتظر بودم تا متصدی غرفه کار تکه کردن گوشتها رو انجام بده ، آقایی که ظاهرا" از همکارانمون نبود و برای خرید آزاد اومده بود اونجا (تعاونی ما فروش بیرونی هم داره) گفتگویی رو با متصدی غرفه انجام داد که خلاصه و مضمونش رو براتون مینویسم. صحبت آون آقا با : و صحبت متصدی غرفه با :: شروع میشه.

 

: گوشت خب دارین؟

:: بله


: من گوشت خب میخوام

:: داریم


: مرغم دارین؟

:: بله


: مرغ خب میخوام

:: چند تا؟


: سه تا. خبش رو میخوام. تازه است؟

:: امروز که کشتارگاه تعطیله. مرغهامون مال دیروز بعد از ظهر است


: پس یه دونه بدین. مرغ خب میخوام

:: مرغش خوب و تازه است. یه دونه میخواین؟


: دو تا بذار. خبش رو بذار

:: دوتا ؟


: سه تا بذار. مرغ خب بذار. گوشت سردست گوسفندی هم دارین؟

:: بله

 

: گوشت خب میخوام. کار دارم. میخوام برم. گوشت خب بذار

:: چقدر باشه؟

 

: یه سر دست خب میخوام. وزنش چقدر میشه؟

:: 1.5 تا 2 کیلو

 

: خبه؟

:: بله

 

: گوشت خب برام بذار. مرغها آماده شد؟ مرغ خب بذاری

:: بله آماده است. برین حساب کنید و بیان برین

: گوشتم رو هم آماده کنید. کار دارم. میخوام برم. گوشت خب میخوام

 

آقا چشمتون روز بد نبینه ، اینقدر این جمله ی گوشت و مرغ خب رو میخوام تکرار کرد که متصدی غرفه کم مونده بود اعصابش به هم بریزه و با ساطور بیفته به جونش!!!

یه سبزی فروشی توی محل ما بود که برخی مشتریهاش دقیقا" همین رفتار رو اونقدر با این بنده خدا کردند که مغازه رو فروخت و رفت!!!

 

این رویکرد رو خیلی مواقع میشه اینجا مشاهده کرد. برخی فروشنده ها خیلی حق مشتریها رو ناحق میکنند و در مقابل برخی مشتریها هم بلایی به سر فروشنده ها میارن که اگه طرف خونسرد نباشه و به این مدل رفتار عادت نکرده باشه کار ممکنه به درگیری فیزیکی هم برسه. اگر این دسته از همشهریان ما چنین رفتاری رو در جایی مثل تهران داشته باشند ، مطمئنا" پاسخی دریافت خواهند کرد که اصلا" انتظارش رو ندارند. بعضی فروشنده ها عجب صبر و حوصله ای دارند ؛ ماشاءالله

 

بحمدالله در اصفهان کم نیستند فروشندگان خوش ذوق و بسیار خوش مشربی که با رفتاری مودبانه ، بسیار صمیمی و با استفاده از شیرین زبانی خاص اصفهانیها ، باعث میشن که خریداران و مشتریان ضمن خرید لبخند به لبشون بشینه و ذهنشون از انرژیهای منفی خالی بشه.  

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 30 دی 1395 ساعت: 16:47