یادداشت 7 فروردین 1396 - گزارش عدم رویت هلال صبحگاهی جمادی الثانیه 1438

ساخت وبلاگ
چکیده : سحرگاه امروز برای عزیمت به رصدگاه رویت آخرین هلال صبحگاهی جمادی الثانیه 1438 آماده شدم. پس از زیارت ... با عنوان : یادداشت 7 فروردین 1396 - گزارش عدم رویت هلال صبحگاهی جمادی الثانیه 1438 بخوانید :

سحرگاه امروز برای عزیمت به رصدگاه رویت آخرین هلال صبحگاهی جمادی الثانیه 1438 آماده شدم. پس از زیارت مزار شهدای آرمیده در دامنه کوه صفه و ادای احترام به این دوستان همیشه آشنا ، در محل رصد مستقر شدم. ابزارم رو آماده کردم اما شرایط ابرناکی افق شرقی که در ابتدا با حدود 3 درجه ابر پوشیده شده بود و بعد به تدریج بر ارتفاع ابرها افزوده شد باعث گردید که شانسی برای دیدن هلال نداشته باشم. تنها احتمالی که میدادم این بود که شاید هلال در لابلای لایه های ابر دیده بشه که چنین چیزی روی نداد و با روشن شدن آسمون و طلوع خورشید ، کار رصد رو خاتمه دادم و برگشتم.

 

 

این هلال از نظر کم بودن اختلاف ارتفاع ماه و خورشید و نیز اختلاف سمت زیاد بین این دو جرم ، جذاب بود ولی خوب ؛ نشد ببینمش دیگه. در عوض برای دقایقی چشم به هلال سیاره ناهید دوختم. ناهید به تازگی از بین زمین و خورشید عبور و از آسمان شامگاه به آسمان صبحگاه نقل مکان کرد. دیدن هلال این سیاره با دوربین دوچشمی بیاد موندنی بود.

 

...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : سه شنبه 15 فروردين 1396 ساعت: 3:53