یادداشت 22 فروردین 1396 - کوتاه و مختصر | بلاگ

یادداشت 22 فروردین 1396 - کوتاه و مختصر

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

سیزده بدر امسال مثل چند سال اخیر ترجیح دادیم بجای رفتن به دل طبیعت یا توی خونه کنار گلهای خودمون بمونیم و یا بیریم منزل یکی از دوستان. از ازدحام جمعیت در روز سیزدهم فروردین خوشمون نمیاد. آرامش رو ترجیح میدیم. روز خوبی بود.

 

روزهای اول کاری رو با حجم زیادی از برنامه ها آغاز کردم. امسال باید صورتهای مالی سال 95 رو خیلی زودتر از سالهای قبل آماده کنیم و برای همین نباید حتی ساعتها رو از دست بدیم. نهایی کردن گزارش سال 94 رو هم داریم همزمان پیگیری میکنیم و در نتیجه کارهای فراوانی باید در مدت زمانی کوتاه انجام بشه.

 

بخاطر بیماری همسرم تعدادی از دید و بازدیدهای نوروزی امسالمون هنوز انجام نشده. کوهنوردی و کوهپیمایی سال جدید رو هم به همین دلیل تا الان آغاز نکردیم. امیدوارم شرایط ایشون طی روزهای آتی بهتر بشه و بتونیم به این کارهای باقیمونده و عقب افتاده برسیم.

 

طی 10 روز گذشته کارهای زیادی در گلخونه انجام دادم. چند پایه ی فلزی قدیمی رو از گلخونه بیرون بردم و چهار قفسه ی جدید تهیه و نصب کردم. فضای بیشتر و زیباتری برای قرار دادن گلها ایجاد شد. جمعه ی گذشته پس از زیارت اهل قبور در باغ رضوان به یه گلخونه ی جدید رفتیم و 45 کاکتوس بذری کوچولو خریداری کردیم. شاید بیشتر فضای گلخونه رو بتدریج برای نگهداری کاکتوس اختصاص بدیم.

 

سحرگاه امروز 22 فروردین بیدار شدم و به همراه یکی از دوستان و همسرشون برای دیدن گلخونه های کاکتوس به محلات رفتم. همسرم بدلیل عوارض بیماری نتونست همراهمون باشه. صبح زود رفتم تا زودتر برگردم. بر خلاف انتظارمون ، محلات که یکی از قطبهای تولید گل کشور است در زمینه کاکتوس تقریبا" حرفی برای گفتن نداره. خریدهای خیلی مختصر و محدودی انجام دادیم و برگشتیم. اصفهان از این نظر خیلی خیلی بهتر است.

 

بلافاصله پس از مراجعت از محلات ، نزدیک 2 ساعت وقت گذاشتم و 21 کاکتوس رو پیوند زدم. از این تعداد 5 پیوند مربوط به کاکتوسهای بذری است که روز جمعه خریده بودم. اینکار رو برای یه آزمایش و کسب تجربه انجام دادم تا وضعیت رشد این کاکتوسها رو روی پیوند ببینم و در عین حال بازمانده ی کاکتوس بذری به مرور زمان با تولید چندین جوانه (بچه) جدید ، تبدیل به کلونی بشه که از نظر بصری خیلی زیباتر است. انشاءالله که نتیجه ی کار موفقیت آمیز باشه.

 

خستگی بسیار زیاد این روزها باعث شد که پیش از غروب امروز بخواب عمیقی برم که 4 ساعت طول کشید. حالا من موندم و بی خوابی شبانه..... ای وای...

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 29 فروردين 1396 ساعت: 12:01