یادداشت 8 اردیبهشت 1396 - اولین مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری

ساخت وبلاگ
چکیده : اولین مناظره زنده کاندیداهای ریاست جمهوری در حالی به پایان رسید که به نظرم این مناظره دو برنده ی بزر... با عنوان : یادداشت 8 اردیبهشت 1396 - اولین مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری بخوانید :

اولین مناظره زنده کاندیداهای ریاست جمهوری در حالی به پایان رسید که به نظرم این مناظره دو برنده ی بزرگ و دو بازنده ی بزرگ داشت:


آقایان میرسلیم و جهانگیری بعنوان برنده اولین مناظره

آقایان قالیباف و روحانی به عنوان بازنده اولین مناظره

 

منطقی ترین و متین ترین گفته ها متعلق به آقای میر سلیم بود که به نظرم تاثیرگذاری خوبی روی مخاطب داشت. جهانگیری هم در دفاع از دولت و موضع گرفتن در مقابل کسانی که مسول بخشی از مشکلات امروز کشور هستند اما الان در جایگاه طلبکار نشستند ، سنگ تمام گذاشت. البته حضور ایشون در کنار آقای روحانی برای دفاع از عملکرد دولت چیز عجیب و غیر قابل تصوری نیست ؛ همونطور که جمنا بجای یک کاندیدا اعلام کرده که آقایان رئیسی و قالیباف هر دو کاندیدای این گرایش سیاسی هستند (معمولا" در کشورهای دیگه هر جناح سیاسی یه کاندیدا بیشتر معرفی نمیکنه).


در مقابل عملکرد آقای قالیباف اولا" بسیار ضعیف بود و الگو برداری غیر منطقی و ناشیانه از جنبش 1% و 99% امریکا (با تاکیر مکرر روی 4% و 96%) و ثانیا" آدم رو یاد احمدی نژاد انداخت که پرونده رو میز مناظره میاورد.نیشخند حیف که نمیشه بعضی حرفها رو اینجا نوشت و گفت که در زیرمجموعه آقای قالیباف در شهرداری تهران چی میگذره. واگذای تعدادی املاک به ثمن بخس به تعدادی از افراد وابسته فعلا" تنها خبری است که از شهرداری تهران در اخبار منتشر شده و قوه قضائیه در حال رسیدگی است. اگر رویدادهای شهرداری تهران تماما" بررسی بشه معلوم میشه چه کسانی جزو اون 4% هستند. آقای قالیباف مثل اینکه حواسش نیست که وقتی روی 4% تاکید میکنه معناش اینه که زالوصفتان اقتصادی در ایران 4 برابر امریکا هستند (به نسبت جمعیت). این تبلیغ بر علیه نظام نیست؟


آقای روحانی هم بسیار منفعلانه عمل کرد و بجز بار کردن چند متلک به قالیباف ، مطلب مهمی در صحبتهاش نداشت.


به هر حال باید منتظر شد و دید تا قبل از 29 اردیبهشت چه کسانی در عرصه رقابت باقی خواهند موند. به نظر میرسه از بین آقایان قالیباف و رئیسی یک نفر و از بین آقایان جهانگیری و روحانی هم یک نفر به نفع دیگری کنار خواهند رفت. باید صبر کرد و دید چه رخ خواهد داد.

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 19 ارديبهشت 1396 ساعت: 8:07