یادداشت 3 خرداد 1396 - حماسه آزادسازی خرمشهر ، روز مقاومت ، ایثار و پیروزی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳٩٦

سوم خرداد ، سالروز حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر ، برگ زرین و جاودانه ای در تاریخ معاصر ایران است که بعنوان روز مقاومت ، ایثار و پیروزی نامگذاری شده است.

امروز نمیخوام مطلب زیادی بنویسم چرا که تا بحال حرفهای زیادی در مورد دوران دفاع مقدس و این روز بزرگ و بیاد موندنی گفته شده (هر چند همه ی گفته ها به اندازه ی یک الف داستان دفاع مقدس هم نیست) . امروز فقط میخوام یه مطلب کوتاه با توجه به رویدادهای انتخابات اخیر خطاب به دولتمردان گرامی بگم

جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم و محبوب ایران

جناب آقای مهندس جهانگیری صادق و پاک دست و معاون اول محترم رئیس جمهور

جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه

سلام

اولا" یه بار دیگه موفقیت دولت تدبیر و امید در جلب اعتماد اکثریت ملت ایران در انتخابات اخیر رو به شما بزرگواران تبریک عرض میکنم و امیدوارم با استفاده و عمل به رهنمورهای مقام معظم رهبری ، بهره گیری از خرد جمعی و با حمایت تمامی ملت ایران بتوانید در راه پر فراز و نشیب پیش روی برای اداره امور مملکت موفق و مؤید باشید.

ثانیا" از گفتمان مبتنی بر صلح و دوستی دولت شما در عرصه بین المللی که در کنار حفظ عزت و سربلندی ایران و ایرانیان انجام شد کمال تقدیر و تشکر رو دارم. اکثریت مردم ایران به داشتن چنین وزیر امور خارجه ایی که با تسلط و تخصص بالا در این عرصه نبرد دیپلماتیک از منافع مردم و کشور با تمام توان دفاع میکنه به خود میبالند. همچنین ما مفتخریم که شما بزرگواران پیام رسان مهر و دوستی ایرانیان با تمامی ملل دنیا هستید.

اما ثالثا"....

در اینکه مذاکرات بین المللی و بویژه مذاکرات برجام دستاوردهای مهمی در عرصه اقتصادی و امنیتی برای ما داشته تردیدی نیست اما لازمه به دولتمردان گرامی یادآوری کنم (با اینکه میدونم خودشون هم به این نکته توجه دارند) که دلیل اصلی آرامش و امنیت مثال زدنی امروز ایران مذاکرات بین المللی و یا برجام نبوده و نیست.

قبول دارم که این مذاکرات هم نقش تعیین کننده ای در این رابطه داشته اما اصل و رکن این آرامش و امنیت اقدامات عملی و میدانی کسانی بوده و هست که زمانی در جبهه های جنگ از عزت و شرف این مملکت دفاع کردند و امروز در سنگرهای مختلف درون و برون مرزی مشغول کارهای متعدد نظامی ، امنیتی ، فرهنگی ، مستشاری ، علمی ، تحقیقاتی ، تولیدی و اقتصادی هستند تا پایه های این امنیت و آرامش به لرزه درنیاد.

همه ی ما قدردان زحمات دولتمردان در عرصه سیاست خارجی هستیم اما نه حرف اونهایی رو قبول داریم که میگویند فقط قدرت نظامی ما تامین کننده ی آرامش کشور است و نه حرف اونهایی رو که میگویند فقط بر اثر مذاکرات بین المللی تونستیم خطر جنگ رو از کشور دور کنیم.

قدرت ما در مردم ،  رهبری ، نیروهای مسلح ، دانشمندان ، صنعتگران ، تولید کنندگان ، کشاورزان ، دولتمردان ، گفتمان صلح و دوستی ، کارگران و معلمان ما است. روزی که کسی بخواد از موضعی برابر و با احترام با مردم ما صحبت کنه چیزی جز صلح و دوستی از ایرانیان نخواهد دید و اگر هم روزی برسه که کسی بخواهد پاش رو از گلیمش درازتر کنه ، تاریخ ایران نشون داده در چنین مواقعی مردم ایران از پیر و جوان همچون شیری غران و طوفانی سهمگین طومار چنین افراد و کشورهایی رو در هم خواهند پیچید ؛ به حول و قوه الهی 

...
نویسنده : بازدید : 43 تاريخ : شنبه 6 خرداد 1396 ساعت: 9:02

close
تبلیغات در اینترنت