یادداشت 19 خرداد 1396 | بلاگ

یادداشت 19 خرداد 1396

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

بامداد امروز برای عکاسی از غروب ماه به رصدگاه کوی دوست رفتم. غروب ماه در نزدیک دکلهای مخابراتی کوه پنجه روی میداد. تاکنون بارها از غروب خورشید در نزدیک این دکلها عکاسی کردم اما به دنبال گرفتن چنین عکسی با ماه بودم. ماه با قدری فاصله (حدود یک درجه) از محل دکلها غروب کرد. برای بار اول تمرین خوبی بود. این رویداد چند وقت دیگه دوباره روی میده و دفعه بعد ماه به دکلها نزدیکتر خواهد شد. دو عکس از مجموعه عکسهای امروز غروب ماه رو ببینید:


 

 

موقع برگشت به منزل روی یه پل توقف کردم و از طلوع خورشید عکس گرفتم:

 

 

 

 

وقتی در رصدگاه کوی دوست بودم با کمال تاسف دیدم که زباله ها و ظروف یکبار مصرف مراسم شب گذشته که در این محل برگزار شده ، در تمام محوطه پخش است.... اینجا مدفن شهداء است و قداست داره....

 

وقتی به خونه رسیدم نتونستم آروم باشم. نمیشد منتظر موند تا ماموران شهرداری درچه برای تمیز کردند این مکان روحانی و معنوی اقدام کنند. لباسم رو زود عوض کردم و دستکش و کیسه زباله برداشتم و دوباره رفتم به رصدگاه. شروع به جمع آوری زباله ها و ظروف کردم. دقایقی بعد یه جوان اومد به کمکم و با همدیگه محوطه رو تمیز کردیم. دست آخر دور مزار شهداء رو جارو زدم ، فاتحه ای خوندم و برگشتم. یه بنر تصویری تمام قد یکی از شهداء اونجا بود. وقتی که هر از گاهی به این تصویر نگاه میکردم ، حس میکردم داره به من لبخند میزنه.... حس خوبی داشتم.

 

خدمت مستان خرابات کن

بو که دلی مست و خرابت دهند

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 ساعت: 14:06