یادداشت 20 شهریور 1394 - سه گانه جمعه (بخش اول)

ساخت وبلاگ
چکیده : چهارده سال پیش در چنین روزی و در حالیکه تازه از سفر مشهد به تهران رسیده بودم ، خبر باور نکردنی و شگف... با عنوان : یادداشت 20 شهریور 1394 - سه گانه جمعه (بخش اول) بخوانید :

چهارده سال پیش در چنین روزی و در حالیکه تازه از سفر مشهد به تهران رسیده بودم ، خبر باور نکردنی و شگفت انگیز برخورد دو هواپیما به ساختمانهای دو قلوی تجارت جهانی واقع در منهتن نیویورک رو شنیدم. تلویزیون بارها و بارها صحنه برخورد این دو هواپیما به برجها و نیز تراژدی فرو ریختن دو برج رو به نمایش گذاشت. هنوز هم علیرغم گذشت چهارده سال از این رویداد ، دیدن دوباره­ی این صحنه­ها رعب آور و غمباره.

 

 

در مورد بازیگران حادثه 11 سپتامبر 2001 سخنهای ضد و نقیض زیادی گفته شده. خیلیها معتقدند عناصری از اعضای القاعده و مذهبیون تندرو که برداشت خاص خودشون رو از دین داشته و دارند ، دست به این کار زده­اند و با یه برنامه ریزی دقیق و ربودن چهار هواپیمای مسافربری پهن پیکر ، دو تا از این هواپیماها رو به برجها و یکی رو به ساختمان پنتاگون زدند. اما گروهی هم هستند که این کار رو به صحنه سازی و فریب میدونند و معتقدند برخی سیاسیون افراطی و بخصوص صهیونیستها برای ایجاد یه جو روانی و اجتماعی سنگین که اجازه بده اونها در منطقه خاور میانه حضور نظامی مستقیم داشته باشند تا بتونند نقشه های شومشون رو پیاده کنند این سناریو رو اجراء  کردند. این گروه ، ماجرای انفجار مرکز یهیودیان در بوینس آیرس آرژانتین رو هم در همین رابطه تفسیر میکنند.

 

به هر حال هر چی که بوده یا هست ، در حوادث 11 سپتامبر 2001 ، حدود 3000 نفر انسان بیگناه کشته شدند و در اندک زمانی بعد از این حادثه ، دولت وقت امریکا به بهانه انتقام جویی به افغانستان و عراق حمله نظامی کرد و هزاران هزار انسان بیگناه دیگه رو کشت و عده­ی بسیار بیشتری رو مجروح و بی خانمان کرد ؛ رویدادی تا آثارش تا مدتهای مدید در منطقه باقی خواهد موند.

 

شاید اگر ماجرا به همینجا ختم شده بود ، میشد قبول کرد که حوادث 11 سپتامبر یه دسیسه سیاسی نبوده. اما وقتی میبینیم بعد از حمله به عراق ، طرح خاور میانه جدید توسط وزیر امور خارجه امریکا مطرح میشه (تقسیم کشورهای منطقه شبیه به چیزی که برای شوروی رخ داد) و با فاصله زمانی نه چندان زیاد ، حمله اسرائیل به لبنان و غزه ، حوادث سوریه ، موضوع داعش ، سرکوب انقلابهای مصر و بحرین ، جنگ داخلی یمن و..... در این منطقه پیش اومده ، اونوقت شاید سخت بشه باور کرد که دزدیدن چهار هواپیمای بزرگ در قلب امریکا و اون حوادث عجیب ، فقط کار یه گروه 19 نفره از افراطیون باشه.

 

11 سپتامبر 2001 جزو رویدادهای مهم تاریخ بشریت ثبت شد. روزی که ریخته شدن خون عده­ای ، بهانه­ای شد برای ریختن خونهای بسیار بسیار بیشتر.

 

لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِی أَحْسَنِ تَقْوِیمٍ ﴿۴﴾ثُمَّ رَدَدْنَاهُ أَسْفَلَ سَافِلِینَ ﴿۵﴾


...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 9 مرداد 1396 ساعت: 16:41